Birçok kişi sosyal medyada ‘O katılsın’ dedi… Haluk Levent’ten ‘Eurovision’ açıklaması


Şarkıcı Haluk Levent, dün Girne’de dinleyicileriyle buluştu. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Levent, “Hava güzel, 19 Mayıs coşkusunu da hep birlikte yaşayacağız. Eğlenip, şarkılar söyleyeceğiz” dedi.

Müzik çalışmalarından bahseden Haluk Levent, “Beşiktaş Stadyumu’nda dünyaca ünlü ‘Dimash Qudaibergen’ sahne alacak. Beraber bir düetimiz olacak. Onun heyecanı var. Artık müziğe ağırlık vermenin zamanı geldi. Yeni bir şarkı yolda, Sena Şener ile de bir cover şarkıya düetimiz olacak. Sonrada albüm hazırlıklarına gireceğiz yavaş yavaş” ifadesini kullandı.

‘RAP, ŞU AN DÜNYANIN POPÜLER MÜZİĞİ’

Levent, “Artık arabesk ve rock, Türkiye’de pek dinlenmiyor. Rap daha ön planda. Bunun nedeni nedir sizce?” sorusuna, “Rap, şu an dünyanın popüler müziği. Tattır bu… Belki bizim müzik alanımız daha az dinlenecek. Bu hayatın dengesidir. Biz kendi içimizde daha da fazla dinlenebilmesi için mücadele etmeliyiz” diye cevap verdi.

‘EUROVISION EN ZİRVE DEĞİLDİR’

Eurovision Şarkı Yarışması’nın tekrar gündeme gelmesi ve bu yıl birinci olan adayın kıyafetinin tartışma konusu olmasıyla ilgili soruları yanıtlayan Haluk Levent, şu ifadeleri kullandı:

“Eurovision, bizim nostaljimiz. Dünya artık şarkıların yarıştırıldığı bir yer olmamalı. Halk ve jüri seçiyor ama Semiha Yankı’nın ‘Seninle Bir Dakika’ şarkısı, bence dünyanın en güzel şarkısı ama birinci olamadı. Eurovision, nihai hedefinden saptı. Komşu komşuya oy veriyor. Benim düşüncem yarışmaya girmektense şarkımızı dünyaya tanıtmaktır. Eurovision en zirve değildir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir