CHP’li başkan mazbatasını aldı: ‘Belediyenin içi boşaltılmış’

31 Mart yerel seçimlerinde Gölbaşı Belediye Başkanı seçilen CHP’li Yakup Odabaşı, mazbatasını aldıktan sonra belediye binasında devir teslim töreniyle görevine başladı.

Törene Gölbaşı eski Belediye Başkanı Ramazan Şimşek katılmadı. Mührü önceki dönem Meclis üyesi olan Murat Ilıkan teslim etti.

Devir teslim töreninin ardından koltuğuna oturan Yakup Odabaşı, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“HİÇ KİMSEYİ AYIRT ETMEYECEĞİZ”

Odabaşı, devir teslim töreninin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın katılımıyla belediye binası önünde halka hitap etti. Odabaşı, şunları kaydetti:

“Biz daha önce bu anı yaşadık. Yine burada buluşmuştuk. Yine burada size hitap edip, yine sizlere hizmet etmiştik. Allah nasip etti, 10 yıl sonra yine sizlerle buluştuk. Bundan 2 buçuk ay önce yine Mansur Başkan teşviki ve partimizin çok kıymetli yöneticilerin takdiriyle tekrar adaylık süreci başlattık. Bu süre içinde gece denemedik, gündüz demedik, çamur demedik, yağmur demedik. Hep birlikte sahaya çıktık, ev ev, sokak sokak, köy köy dolaştık. Sizlerin çoğu zaten bizi tanıyordunuz. Gölbaşı’na hizmet etmeyi özlemişiz.

31 Mart günü de hepinizin destekleriyle, o tertemiz oylarıyla tekrar Gölbaşımıza hizmet etmek üzere seçimi kazandık. Bugün devir teslim töreni yapıyoruz. Bu törenler geçmişte de oldu, bugün de oldu, yarınlarda da olacak. Bu makam kimseye kalıcı değildir. Gelip geçicidir ama asıl olan makamda bulunduğunuz süre içinde size görev veren, yetki veren hemşerilerinize hizmet etmektir. Hiç kimseyi ayırt etmeyeceğiz. Adaletli olacağız, Herkesi kucaklayacağız. Biz hizmet ederken şeffaf olacağız. Eksiğimiz olursa, hatamız olursa geleceksiniz. Bize eksiğimizi söyleyeceksiniz, hatamızı söyleyeceksiniz.

“SİZİN PARANIZLA SİZE HİZMET ETMEYE GELDİK”

Maalesef bazı duyumlar alıyorduk ama 2-3 gündür aldığımız duyumlarda da Gölbaşı Belediyesi’nin içi boşaltılmış. Gölbaşılı hemşehrilerimizi onların vergileriyle ve Türk devletinden gelen katkıyla yani sizin paranızla size hizmet etmeye geldik. Bu para sizin. Onun için bu paranın her kuruşunu hesap vererek harcayacağız. Geçmişte bu şekilde yapan tüm belediye başkanlarıma da bu anlamda teşekkür ederim.”

MANSUR YAVAŞ: EL ELE VERİP ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR

Odabaşı’nın konuşmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, vatandaşlara şöyle seslendi:

“Öncelikle 5 yıl Ankara’ya hizmet ettikten sonra karşınıza tekrar gelip bu kez rekor oyla seçilecek kadar güven kazandığımız için son derece memnun oldum. Bana güven duyduğunuz için sizlere minnettarım.

Bizler, içinde insan olmayan, insanların yararlanmayacağı hiçbir projeye 5 kuruş para ayırmadık. Açık olduk, şeffaf olduk. İhalelerimizi canlı yayınladık. Her fırsatta hesap verdik. Dara düşen herkesin yanında olduk. Çiftçimizin üretmesi için desteklerimizi eski dönemlere göre çok çok arttırarak devam verdik. El ele verip çalışmamız gerekiyor. ‘Hangi belediye başkanımız kendi ilçesiyle ilgili istihdam yaratır, üretimi arttırırsa, oraya kazanç sağlayan bir proje getirirse beraber temelini atalım. Açılışını yapalım. Hatta gerekiyorsa siz işletin’ dedim. Ama maalesef hiçbir belediye başkanı gelmedi. Ve bunları şikayet ettim. Çünkü benden bir şey istemeyenler kaybetti.

“3 BELEDİYEMİZ VARKEN ŞU AN 16 BELEDİYEMİZ VAR”

3 belediyemiz varken şu anda Ankara’da tam 16 tane belediyemiz var. Biz öncelikle 16 belediye olarak el ele verdik. Birlik beraberlik içerisinde geçen dönem bizden talep edilmeyen hizmetlerin hepsini inşallah yapacağız. 8 belediye başkanı farklı partiden seçildi. Oralarda da o benim oy oranım oldukça yüksek. Az bir fakla seçildiler ama sandık sonucunda hepimiz saygı duyuyoruz. Bize düşen artık belediye meclisinde kavga, gürültü değil, el ele verip 25 belediye başkanı, Ankara halkının tamamına hizmet edelim teklifini yapacağım. İnşallah elimizden tutarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir